2032/5
To persiske tæpper. Qum, havedesign. 21. årh. 155×107. Sarouk. Flot gentagelsesmønster. Ca. 1960. 204×128.(2)
155×107: Intet at bemærke. 204×128: Slidte frynser/enkelte manglende frynser. Pletvis slidt. Delvis let slitage langs kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud