1042/1130
Mette Kornbeck (f. Odense 1914, d. 2010)
Opstilling med syrener i vase. Sign. monogram 1932. Olie på lærred. 33,5×48.
Lærred bør strammes op.
Malerier, 20. oktober 2010
Vurdering
Hammerslag