1042/​1130

Mette Kornbeck (f. Odense 1914, d. 2010)

Opstilling med syrener i vase. Sign. monogram 1932. Olie på lærred. 33,5×48.

Lærred bør strammes op.

Malerier, 20. oktober 2010

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

650 DKK

650 DKK
(Autobud) 600 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK