895/​284

Et par franske empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med vestalinder holdende tre lysarme, runde kegleformede baser. 19. årh.s begyndelse. H. 56. B. 22. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020

Vur­dering

25.000 DKK

Hammerslag

22.000 DKK