895/284
Et par franske empire kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med vestalinder holdende tre lysarme, runde kegleformede baser. 19. årh.s begyndelse. H. 56. B. 22. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 10. juni 2020
Vurdering
Hammerslag