Doris Bloom (f. Vereeningen, Sydafrika 1954)
Kompositioner. To sign. Doris Bloom, 87, hhv. 94/150 og 36/150, samt tryksign. Doris Bloom, 87. To litografier samt offset i farver. Bladstørrelse 76×56,5, lysmål 82,5×63. (3)
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
Moderne kunst og design, 22. januar 2019