2131/1006
Dansk snedkermester
Et sæt på fire stole af teak. Sæde og ryg betrukket med sort skind. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Skind med pletter og smuds. En stol med defekter på skind.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag