2032/273
Et par russiske nygotiske lysestager af messing, prydet med spidsbuer og ornamentik. 19. årh.s slutning. H. 20. (2)
Den ene stage med brud på fodstykke samt løse samlinger. Den anden med trykket fod. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag