1639/1661
Monokulær mikroskop af messing og lakeret messing mrk. Steindorff & Co. Berlin S.W 41241. H. 36 cm.
Et objektiv mangler. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på lak.
Varia, 29. september 2016
Vurdering
Hammerslag