1639/​1661

Monokulær mikroskop af messing og lakeret messing mrk. Steindorff & Co. Berlin S.W 41241. H. 36 cm.

Et objektiv mangler. Mindre buler, ridser og mærker. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på lak.

Varia, 29. september 2016

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.300 DKK

(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.000 DKK