2049/​7003

Fin anefigur af udskåret patineret træ. Agni (Lagunefolket), Elfenbenskysten. H. 34 cm.

Proveniens: Ex. Galerie Valluet- Ferradin, Paris i 1998. Ex. Ole Christensens samling København.

Tribal art, 6. december 2020

Vur­dering

40.000 DKK

Hammerslag