2049/7003
Fin anefigur af udskåret patineret træ. Agni (Lagunefolket), Elfenbenskysten. H. 34 cm.
Proveniens: Ex. Galerie Valluet- Ferradin, Paris i 1998. Ex. Ole Christensens samling København.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag