2138/845
Dansk møbeldesign
Et par lænestole i organisk form med armlæn og ben af bejdset bøg, betrukket med blågråt møbelstof. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud