1712/​1679

“Rita”. 10 frokostknive og 2 frugtknive med skafter af sølv. Udhørt hos Horsens Sølvvarefabrik. L. 17,7 og 16,5. (12)

Brugspatina, herunder ridser og mærker. De to med kortere skafter, udført af norsk sølvsmed, stemplet NM.

Varia, 23. marts 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag