2124/256
“Dobbeltriflet” bestik af sølv. Cohr, Danmark 20. årh. Vægt ekskl. knive 896 g. L. 17,5–20,5 cm. (25)
Bestående af: 8 middagsknive, 9 middagsgafler, 8 dessertskeer.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud