Walter Henry Williams (f. Brooklyn, New York 1920, d. København 1998)
“Boy with striped shirt”. Sign. Walter William 1964. Artist proof. Litografi i farver. Bladstørrelse 62×75.
Undersøgt i ramme. Trykfolder henover papiret. Lidt revner langs kanten. Nogle noter i øvre venstre hjørne.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
22 bud