1841/9651
Vicke Lindstrand (f. Sverige 1904, d. 1983)
“Dalecarlia”. Glas med graveringer. Sign. og udført hos Kosta, Sverige. H. 16.
Let smuds, mindre overfladeridser.
Torben Sørensens glassamling, 9. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag