1519/582
Emil G. Janel (f. Sverige 1897, d. 1981)
Kompostion med fire ansigter. Sign. Emil Janel - 68. På bagsiden dedikation “From: Emil & Grethe to Ingeborg”. Relief af udskåret træ. 26×19.
Moderne kunst og design, 5. maj 2015
Vurdering
Hammerslag