2008/320
Marx Reese (f. Hundbjerg 1881, d. Skagen 1959)
Marine med sejlskibe på havet. Sign. M. Reese. Olie på lærred. 24×31.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag