2005/42
30 hollandske fliser af fajance, dekorerede med landskaber og svaner i underglasur blå. 19. årh.s begyndelse. 13×13. (30)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre krakeleringer og kanthak.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud