12108/​270

Ernest Justin Ferrand, efter (f. 1846, d. 1932)

“Prisonniere” and “Improvisateur”. To kvindefigurer af patineret metal. Sign. Ferrand. 20. årh.s. første årtier. H. 34–35. (2)

Begge med afslag på finge samt enkelte manglende fingre.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

1.000–1.500 DKK

Hammerslag

500 DKK

500 DKK