12108/270
Ernest Justin Ferrand, efter (f. 1846, d. 1932)
“Prisonniere” and “Improvisateur”. To kvindefigurer af patineret metal. Sign. Ferrand. 20. årh.s. første årtier. H. 34–35. (2)
Begge med afslag på finge samt enkelte manglende fingre.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag