2023/177
Lars Rastrup (f. Munkebo 1862, d. sst. 1949)
“Hos en Husmandsfamilie”. Sign. L. R. 1891. Olie på lærred. 48×61.
Udstillet: Charlottenborg 1892, nr. 684.
Krakeleringer. Mindre retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud