2125/9029
Sengustaviansk konsol af forgyldt og bemalet træ med plade af hvid marmor. Sverige, 18. årh. slutning. H. 82. B. 74. D. 41.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Pladen restaureret.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag