2125/​9029

Sengustaviansk konsol af forgyldt og bemalet træ med plade af hvid marmor. Sverige, 18. årh. slutning. H. 82. B. 74. D. 41.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Pladen restaureret.

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag