1846/​7021

Australsk aboriginer jagt boomerang af udskåret patineret træ. L. ca 75 cm.

Proveniens: Dansk privatsamling.

Tribal art, 15. november 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK