1921/1601
Konsolur af rosentræ med intarsia, prydet med beslag af bronze i form af rocailler og kæmninger, urskive af messing med porcelæn med romertal. Rococoform. 20. årh. H. 57.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag