1921/​1601

Konsolur af rosentræ med intarsia, prydet med beslag af bronze i form af rocailler og kæmninger, urskive af messing med porcelæn med romertal. Rococoform. 20. årh. H. 57.

Pendul samt optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Varia, 23. maj 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag