1948/802
Georg Jensen (d. 1935)
En samling julepynt bestående af 14 juleuroer af forgyldt metal i orginale æsker. Udført og stemplet hos Georg Jensen. (14)
Årgang: 1992, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008.
Minimal patina.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag
25 bud