2131/979
Alfred Klitgaard (f. Århus 1926, d. 2005)
Tre skrin af palisander, heraf et med emaljedekoration på låget. Stemplet Klitgaard, Denmark. L. 11–30,5. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
34 bud