12142/216
Fransk kaminur af forgyldt bronze. Hvidemaljeret urskive. Sign. Boisgontier à Paris. 19. årh. H. 33.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Emalje med krakeleringer. Pendul og optræksnøgle medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag