2432/909
William Watting (, Danmark. 20. århundrede.)
Skrivebord mahogni. Front med ti skuffer og to udtræksbakker. Bagtil med jalousilukke, indvendig med hylder. Udført ca. 1930'erne. H. 80. L. 180. D. 80.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 6. august 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|