Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Vase og fad af stentøj, delvist dekoreret med blå og rød glasur. Sign. Nils, HAK. Udført hos Kähler. H. 25. B. 14. H. 7. Diam. 26. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker.