2131/322
Semiantikt Karadja tæppe, nordvestlige Persien. Klassisk kaukasisk “Sunburst” design. Ca. 1960. 232×150.
Ene ende med slidte frynser. Anden ende med mindre skjold på forvævning/hovedbort. Brugsspor. Pletvis slidt. en mindre plet.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud