1822/743
Richard Nissen m.fl. (f. 1928, d. 2022)
Kabaretfad af teak på drejefod med skåle af røgfarvet glas, rund bordskål af bøg og skærebræt af bøg. Udført og stemplet hos Digsmed og Nissen. Kabaretfad Diam. 44. Skål H. 12. Diam. 23. Skærebræt L. 45. (3)
Midterskål med mindre kanthak under bund. Ekstra fad medfølger. Almindelig brugsslitage inklusiv enkelte ridser.
Moderne kunst og design, 29. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
32 bud