1822/​743

Richard Nissen m.fl. (f. 1928, d. 2022)

Kabaretfad af teak på drejefod med skåle af røgfarvet glas, rund bordskål af bøg og skærebræt af bøg. Udført og stemplet hos Digsmed og Nissen. Kabaretfad Diam. 44. Skål H. 12. Diam. 23. Skærebræt L. 45. (3)

Midterskål med mindre kanthak under bund. Ekstra fad medfølger. Almindelig brugsslitage inklusiv enkelte ridser.

Moderne kunst og design, 29. maj 2018

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

340 DKK

32 bud

340 DKK
320 DKK
300 DKK
290 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
(Autobud) 250 DKK
240 DKK
(Autobud) 230 DKK
220 DKK
210 DKK
(Autobud) 200 DKK
195 DKK
(Autobud) 190 DKK
185 DKK
(Autobud) 175 DKK
170 DKK
(Autobud) 165 DKK
160 DKK
(Autobud) 155 DKK
150 DKK
(Autobud) 145 DKK
140 DKK
135 DKK
130 DKK
125 DKK
120 DKK
115 DKK
110 DKK
105 DKK
100 DKK