Ubekendt maler, ca. 1700
Portræt af en adelsmand iført en rustning. Usigneret. Olie på lærred. 77×61.
Behov for let overfladerensning. Flere reparationer/lapper på bagsiden. Krakeleringer. Mindre afskalninger. Mindre retoucheringer.