1703/​1633

Kaminur af forgyldt zink og bronze, urhus med siddende kavaler, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 33. B. 50. D. 15. Tilhørene plint af forgyldt træ.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Nøgle medfølger. Enkelte revner på skiven.

Varia, 19. januar 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK