Christian Lemmerz (f. Karlsruhe 1959)
Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957)
Christian Lemmerz, Erik A. Frandsen, Claus Carstensen: Tre kompositioner. To sign. og nummereret. Lemmerz' værk er sign. Lemmerz samt dateret, nummereret 4/12. Tryk fra “Samuel Beckett: Worstward Ho”, Brøndum 1994. Frandsen værk er sign og nummeret 5/16. Carstensen værk er nummereret E.A. og uindrammet. Litografier i sort/hvid. Alle tre er i størrelse ca. 50×37. (3)
Litteratur (Erik A. Frandsen): “Erik A. Frandsen: Det grafiske værk 1978–2013”, geng. s. 201.
Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
12 bud