1831/1555
Et par svenske Barok stager af messing, drevet og graveret med frugter og ornamentik, snoede stammer med drypskåle. 18. årh. H. 21,5. (2)
Brud på fod og lysmanchet. Reparationer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag