2124/​1018

Jo Hammerborg (f. 1920, d. 1982)

Standerlampe med stel af stål og justérbar skærm af aluminium og palisander. Udført hos Fog & Mørup. 1960'erne. H. 140.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med mindre bule. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 15. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK