1950/386
Fin norsk nysølvmonteret dolk af “Glosimodt” type med greb og skede i udskåret buskbom fint skåret akantus og ca. 9 cm. langt umærket blad. 19. årh. (1)
Grebets holk limet, skeden næsten usynligt limet.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud