2048/162
Fire danske puncheskeer af sølv med drejede skafter af træ. Mester Niels Pihl, Cort Legan Rasmussen, Thomas Andreas Westrup, Jonas Henrich Jonassen. 18. årh.s anden halvdel. L. 40–45 cm. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud