2040/​845

Niels J. Haugesen (f. 1936, d. 2013)

Ovalt spisebord med plade af kirsebær, sorte trespaltede ben samlet med forkromet stålring, to tillægsplader. Udført hos Tranekær Furniture A/S. H. 72. L. 198/298. B. 120. (3)

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 29. september 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Solgt

Hammerslag

1.000 DKK  

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.000 DKK