2040/845
Niels J. Haugesen (f. 1936, d. 2013)
Ovalt spisebord med plade af kirsebær, sorte trespaltede ben samlet med forkromet stålring, to tillægsplader. Udført hos Tranekær Furniture A/S. H. 72. L. 198/298. B. 120. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|