1917/1574
Manglebræt af udskåret træ med initialer og IHS for Jesus samt dateret 1645. L. 59 cm.
Afslag. Ormehuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag