Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Afrikansk elefant”. Sign. Scherfig 1971, 33/150. Litografi i farver. Bladstørrelse 76 × 56. Uindrammet.
Litteratur: Lamberth, gengivet s. 20.
Papiret er gulnet. Talrige fugtpletter og fugtskjolder. Farveforskel fra tidligere montering bag passepartout.
12 bud
1160231 (Autobud) | ||
981480 | ||
1160231 | ||
975026 (Autobud) | ||
1160231 | ||
975026 (Autobud) | ||
1160231 | ||
975026 | ||
1160231 | ||
833681 | ||
246527 | ||
931481 |