Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
“Ten by Appel. Portfolio of Ten Lithographs”, 1978. Alle sign. Appel, 166/175. Udgivet af London Arts Inc., Detroit. Trykt hos Atelier Dumas Inc., New York. Litografier i farver. Bladstørrelser 62×81. I original portfolio. (10)
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020