1422/207
Louis XVI bord af mahogni, profileret plade, sarg udskåret med rille og ornamentik, tilspidsede kannelerede ben. 18. årh.s slutning. H. 73. L. 90. B. 60.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Plade med ridse. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier og møbler, 26. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
12 bud