2004/82
S. C. Bjulf (f. Løgstør 1890, d. Roskilde 1958)
Fiskerkoner og en betjent på Gl. Strand. Sign. SC. Bjulf Olie på lærred. 68×90.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag