Vibeke Fischer (f. Hellerup 1944)
Cirkulær skål af stentøj, dekoreret med blå glasur. Uvendigt med geometrisk, delvis uglaseret dekor. Sign. monogram, 91. Unik. H. 17,2. Diam. 32.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Minimalt afslag på øverste kant.