2109/70
Anthonore Christensen (f. København 1849, d. Usserød 1926)
Opstilling med roser. Sign. monogram, 1922. Olie på lærred. 35×30.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud