2048/​1335

Ole Bent Petersen (f. 1938, d. 1998)

Halskæde af forgyldt metal med vedhæng i form af cykler. Georg Jensen efter 1945. L. ca. 58 cm. Vedhæng ca. 2×3,6 cm.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker og Fashion, 25. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK