2048/1335
Ole Bent Petersen (f. 1938, d. 1998)
Halskæde af forgyldt metal med vedhæng i form af cykler. Georg Jensen efter 1945. L. ca. 58 cm. Vedhæng ca. 2×3,6 cm.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 25. november 2020
Vurdering
Hammerslag