1327/1330
Større smykkesamling af sølv, guld, metal m.m. bestående af halskæder, armbånd, ørestikker, ringe, brocher, vedhæng m.m. To smykkeskrin medfølger.
Proveniens: Boet efter Gladys og Riccardo Guiseppe de Giglio.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 3. juli 2013
Vurdering
Hammerslag
37 bud