2131/​249

Portugisisk drille kande af keramik. Mrk. Madeira, 20. årh.s første halvdel. H. 35 cm.

Proveniens: Erik Brandt.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021

Vur­dering

1.000 kr

Hammerslag

440 kr

(Autobud) 440 kr
420 kr
400 kr
380 kr
360 kr
340 kr
320 kr
300 kr