2442/763
Dansk møbeldesign
Et par Art deco sengeborde af mørkbejdset birk med skuffe og underliggende hylde. 1930'erne. H. 58,5. B. 43. D. 36,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Stødmærker. Skufferne binder.
Vurdering