2023/89
Møblement af forgyldt træ, bestående af sofa of et par armstole, betræk af kongeblåt microfiber. Louis XVI stil, ca. 1940–50. Sofa H. 104. L. 180. B. 60. (3)
Enkelte ridser og mærker. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud