2118/298
Maske udskåret træ med pigment, konstruktion beklædt med stof. Yaka. D. R. Congo. H. 64 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Huller. Revner. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. maj 2021
Vurdering
Hammerslag