2440/801
Dansk design
Lysekrone af messing, seks arme med skærme af opalglas. 1930–40'erne. H. 62. Diam. 89.
Let brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nyere ledning. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering